Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Actueel / Nieuwsberichten / Archief nieuwsberichten 2012 / Leger des Heils verruimt inzamelcriteria kleding en textiel in de regio Noord-Veluwe

Leger des Heils verruimt inzamelcriteria kleding en textiel in de regio Noord-Veluwe

6 februari 2012 - Inwoners van de regio Noord-Veluwe kunnen vanaf 1 februari naast herdraagbare, ook herbruikbare kleding en textiel doneren aan het Leger des Heils.

Met een nieuwe methode kan het Leger des Heils niet-herdraagbare textiel ‘vervezelen’. Hierdoor verruimen de gemeenten in de regio Noord-Veluwe de inzamelcriteria. Zij gaan als eerste in Nederland met de nieuwe criteria aan de slag.

 

Het Leger des Heils zamelt in deze regio al jarenlang kleding en textiel in. Dit zorgt voor een opgeruimde garderobekast en mensen met weinig financiële ruimte kunnen zo weer vooruit met een extra trui of schoeisel. Toch verdwijnt er nog teveel kleding en textiel in het restafval. In de regiogemeenten gaat het om maar liefst 11 kg per inwoner per jaar. Dat zijn twee volle zakken kleding die verbrand worden. Door het verruimen van de inzamelcriteria kunnen duizenden kilo’s textiel, die nu nog bij het restafval worden gegooid, de weg naar de textielcontainers vinden. Op die manier kan 20% milieuwinst worden geboekt, een doelstelling van staatssecretaris Joop Atsma van Milieu waarin de RNV-gemeenten graag participeren.

 

Niets gaat verloren

De gemeenten op de Noord-Veluwe zijn de eerste in Nederland die met de nieuwe inzamelcriteria proefdraaien. De bedoeling is dat op termijn in heel Nederland de nieuwe criteria worden ingevoerd. Hierdoor kunnen inwoners naast herdraagbare kleding, schoeisel, beddengoed, knuffels en kledingaccessoires ook: vodden, doeken en gescheurde of versleten kleding inleveren. Daarbij geldt wel; alles wat wordt ingeleverd, moet schoon en droog zijn.

 

Afval is meer waard dan je denkt

Regio Noord-Veluwe doet er alles aan om te laten zien dat afval een waardevolle grondstof is voor nieuwe producten, zodat het afval nog beter gescheiden wordt. De gemeenten hebben daarom ook de regionale communicatieaanpak ‘Afval is meer waard dan je denkt’ met Kabouter Goudwaard. Het inzamelen en opnieuw gebruiken van ál het textiel past daar helemaal in.


Uitgelicht


Zoeken