4 en 5 mei: samen herdenken en vieren
Op 4 en 5 mei staan we in Nederland stil bij vrijheid.
Op 4 mei herdenken we allen – burgers en militairen – die sinds de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen door oorlogssituaties en vredesmissies. Op 5 mei vieren we dat we sinds 1945 in vrijheid leven, een vrijheid die niet vanzelfsprekend is en om blijvende aandacht vraagt.
Ook in Putten wordt hierbij stilgestaan. Op 4 mei vindt de jaarlijkse herdenking plaats, waarbij ruimte is voor bezinning, respect en verbondenheid. Daarnaast wordt ook dit jaar het vrijheidsvuur opgehaald in Wageningen. De Samenloop Putten brengt het vuur naar Putten.
Samen herdenken en vieren we, om het verleden te blijven herinneren en de waarde van vrijheid door te geven.
Maandag 4 mei
| Tijd | Wat | Waar |
|---|---|---|
| 19.00 tot 19.40 uur | Herdenkingsbijeenkomst | Gereformeerde kerk, Achterstraat 39 |
| 19.40 tot 19.55 uur | Stille tocht vanaf de gereformeerde kerk | Gereformeerde kerk, Achterstraat 39 |
| 19.55 uur | Aankomst begraafplaats | Oude begraafplaats, Engweg |
| 20.00 uur | Twee minuten stilte | Oude begraafplaats, Engweg |
| 20.02 uur | Kransleggingen door gemeente, basisschool Steenenkamer en verschillende maatschappelijke organisaties | Oude begraafplaats, Engweg |
| Afsluitend | Wilhelmus 1e en 6e couplet gespeeld en gezongen | Oude begraafplaats, Engweg |
Dinsdag 5 mei
|
Tijd |
Wat |
Waar |
|
00.00 uur |
Wethouder Cornelissen geeft het bevrijdingsvuur aan stichting De Samenloop Putten |
Wageningen |
|
09.30 uur |
Burgemeester Lambooij ontvangt het bevrijdingsvuur van stichting De Samenloop Putten |
Bordes van het gemeentehuis, Fontanusplein |