De Tegeltaxi rijdt op 25 juni: minder steen, méér groen

Ook dit jaar stort Putten zich met het NK Tegelwippen weer in de strijd voor minder tegels en meer groen. Helpt u mee? Op donderdag 25 juni rijdt de Tegeltaxi door Putten. Bent u van plan om vóór die tijd tegels uit uw tuin te wippen? Reserveer dan online de Tegeltaxi en laat uw tegels gratis ophalen. Reserveren kan tot en met vrijdag 19 juni.

Wist u dat in Putten van maart tot en met mei ruim 17.000 kilo tegels is ingezameld?

Wat is de tegeltaxi?

De tegels zijn gewipt. En dan, waar laat u de verwijderde tegels? Om u hierbij te helpen haalt gemeente Putten maximaal 25 vierkante meter voor u op met de tegeltaxi. 25 vierkante meter tegels is gelijk aan:

  • 11 tegels van 30 x 30 cm per vierkante meter, dus een totaal van 275 tegels.
  • Maximaal 100 klinkers per vierkante meter, dus een totaal van 2500 klinkers.
  • 100 tegels van 90 x 90 cm

Welke planten zijn geschikt in de droogte?

We hebben in Nederland steeds vaker last van droogte, met name in de zomer en het voorjaar. Hoe meer groen in uw tuin, hoe minder heet en droog deze wordt. En naast water opvangen, kunt u ook water besparen. Door bijvoorbeeld bloeiers te planten die goed tegen droogte kunnen. We zetten er daarvan tien op een rij, met dank aan Stichting Steenbreek.

  • Sierui
  • Trompetklimmer
  • Kruipende amerikaanse sering
  • Choisya
  • Valse christusdoorn
  • Ooievaarsbek
  • Koraalhertshooi
  • Lavendel
  • Kattenkruid
  • Vetkruid

Reserveren taxi en voorwaarden

www.putten.nl/tegeltaxi